Pierwsze projekty

Po okresie w którym Shader zajmował się organizacją różnego rodzaju wydarzeń i spotkań, nastał czas na powrót do komputerów i znowu stanie się produktywnym 🙂

Od dwóch miesięcy grupa członków naszego koła tworzy grę dziejącą się w świecie Czerwonego Kapturka… ale nie w tej typowej wersji dla dzieci! Będzie to platformówka 2d z elementami przygodówki, natomiast sama gra i jej fabuła ma być mroczna i zaskakująca. Do tego sprawdzonego zestawu autorzy dodają pewien tajemniczy gameplayowy mechanizm, który sprawi że rozgrywka nabierze dodatkowego kolorytu (klimatycznie coś ala manipulacja czasem w Braid).

Silnik gry pisany jest w C++ i SFML, działa renderer, prosta fizyka kamery i postaci , są particle i ich edytor, powstają kolejne demka technologiczne. Zespół składa się z dwóch grafików, dwóch programistów i game designera. Ostatnio autorzy otworzyli bloga projektu, gdzie można na bieżąco śledzić postępy w pracach. Powodzenia i oby tak dalej!

Jako drugi powstał pomysł na stworzenia projektu dla początkujących gamedeveloperów – w tym momencie 2 koderów jest chętnych, czekają na grafika.  EDIT 12 marca: ha! znudziło im się czekanie na grafika, dlatego postanowili rozpocząć bez niego 🙂 Tworzą platformówkę w stylu Mario, w C++ z użyciem OpenGL.

Z drugiej strony, dla osób które mają już większe doświadczenie,  zaplanowaliśmy najbardziej zaawansowany projekt – symulacja wyścigów samochodzików w budynkach AGH, wzorowana wizualne na starej (ale jarej) grze Revolt oraz klimatycznie oczywiście na Micro Machines.

Revolt

Mimo że początkowo projekt spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, póki co nie zgłosiło się wystarczająco wiele osób aby móc go rozpocząć. Czyżby ludzie bali się zbyt dużego i trudnego projektu? Nie! Shaderowcy niczego się nie boją 😉 To raczej przemęczenie po sesji i ferie na uczelni rozluźniły atmosferę…  EDIT 12 marca: jak mówiłem, trzeba było tylko troszkę czasu – w tym momencie jest już dwóch programistów, dwóch grafików 3d i jeden grafik 2d ! Przydałby się jeszcze game designer, ale i tak możemy już zaczynać.

2 myśli nt. „Pierwsze projekty

1. Oczywiście projektowania gry :] za dużo by konkretniej pisać w komentarzu. Inna sprawa że Mikromaszyny znalazły już game designera.