Co się u nas ostatnio działo czyli compo i Mroczne Sekrety Twórców Gier Komputerowych XV

W ostatnim czasie działo się kilka rzeczy w naszym kole którymi byśmy się chcieli pochwalić :).

Pierwszą rzeczą było compo, które odbywało się w dniach 26 X – 6 XI . Tematem było „The New Ones” i nadesłane zostały 4 prace. Zrobiliśmy małe głosowanie i miejsca prezentują się następująco:

1. Urszula – paczka
  2. Marcin – strona
  3. Przemek –  paczka
  4. Piotrek – paczka

12 XI po bardzo długiej przerwie odbyłby się Mroczne Sekrety Twórców Gier Komputerowych XV. W programie były 3 wykłady, niestety udało nam się zrealizować tylko 2. Pierwszym wykład dotyczył projektowania gier logicznych i było post-mortem projektu „Current Flow” – prowadził Oskar Kuligowski. Następnie Kacper Niepokólczycki wygłosił wykład nt „Environment Art – smoke and mirrors”. Wykłady cieszyły się dość sporym zainteresowaniem, napłynęło także trochę opinii od samych uczestników nt wydarzenia.

Mamy nadzieję dalej organizować Mroczne Sekrety. Kiedy następne? To tajemnica… mroczna 🙂 .

Wracamy do życia! + Obecne działania

Hej, tutaj SKN Shader!

Wracamy do życia – dawno tutaj nic nie pisaliśmy, na szczęście teraz jest szansa aby to zmienić :).

Ostatnimi czasy trochę się dzieje w naszym kole – przez ostatnie miesiące był organizowany letni kurs Unity we współpracy z Krzysztofem Krejem (krej.net), przyjęliśmy dwóch nowych członków, posprzątaliśmy forum, a teraz próbujemy odświeżyć stronę :).

Co się dzieje obecnie:

• organizujemy się wewnętrznie i szykujemy do większej akcji rekrutacyjnej,
  • wczoraj ruszyło compo które potrwa do niedzieli. Ideą compo jest to że jest jakiś okres czasu (u nas tydzień) na stworzenie gry na zadany temat. Naszym tematem jest „The New Ones” 🙂 ,
  • próbujemy wrócić do poprzedniej chwały i glorii koła, aczkolwiek to na razie… sekret 🙂 .

Mamy nadzieję na więcej :).

Jeżeli chcesz dołączyć do nas – napisz na maila shader@student.agh.edu.pl 🙂 .

Pozdrawiamy!
SKN Shader

Mroczne Sekrety Twórców Gier Komputerowych XIV

Tym razem, po znacznie krótszej przerwie mamy przyjemność zaprosić Was na wczesnoletnie Mroczne Sekrety 🙂 Czternasta edycja naszych spotkań odbędzie się 26 czerwca, tak jak poprzednio w budynku D-6/s.201 na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Podczas spotkania będziemy mogli posłuchać następujących prelekcji:

• „Praktyczne podejście do obliczeń równoległych”Dariusz Halama, SKN Shader
  • „Meteor – Przygoda czasu rzeczywistego”Szymon Paluch, SkyLab Development
  • „Bieg przez płotki – o produkcji Voice Overs do gier”Daniel Miszkiel, TapIt Games
  • „Będzie dobrze – czyli jak wydać pierwszej swoje indie gry”Dariusz Szylak i Mateusz Pelc, twórcy niezależni

Po wystąpieniach zaś spotykamy się w pubie dla graczy SELECT na domowego piernika i chwilę nostalgii z N64 i Pegasusem.

Mroczne XIV

Do zobaczenia! 🙂
Zapraszamy  też do dołączenia do eventu na facebooku, a poniżej mapka tłumacząca położenie budynku na AGH 😉

Mapka D-6

Mroczne Sekrety XIII

Po miesiącach mrokowej suszy, mamy nareszcie przyjemność zaprosić Was na kolejną odsłonę Mrocznych Sekretów, które odbędą się już 29 maja, w budynku D-6/s. 201 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tym razem odwiedzą nas nie tylko twórcy ale i teoretycy i naukowcy gier. Zaczniemy od dwóch prelekcji:
– „Efekt potwierdzenia, Czyli: czy media tworzą idealistyczny obraz przemysłu gier komputerowych?” Krzyszof Zięba, King Zebra Studio
– „Mechanizmy narracyjne w grach wideo i kwestia interpretacji” Tomasz Majkowski, KALiBK WP UJ
aby zakończyć soczystą panelem:
– „Gracz-aktor, gracz-reżyser. Sprawczość i tożsamość postaci gracza”, z udziałem zarówno prelegentów jak i Wojtka Bierońskiego – bloggera i twórcy indie – którą moderować będzie Magdalena Cielecka. Oczywiście na tym nie koniec, bo potem zapraszamy Was jak zwykle na piwko do studenckiego klubu Filutek.

Przybywajcie więc licznie, bo dawnośmy się nie widzieli 😉 Do zobaczenia!

Mroczne XIII plakat

P.S. Jak pewnie zauważyliście, mamy nową oprawę graficzną, którą zawdzięczamy Sayrel. Zachęcam do zajrzenia na jej devianta – http://sayrel.deviantart.com/ 🙂